Jak dlouho se musí cvičit?

11. march 2011 at 10:33 | Blondie_♥ |  Beauty a body
BEAUTY & FIT: Jak dlouho musím cvičit?! - foto
C.č ;)

Za jak dlouho bude vidět účinek cvičení...
Nic nejde samo, a tak záleží, kolik cviků zvládneš, jak často cvičíš a jestli cvik provádíš správně a neulevuješ si.


*** Pamatuj, že sval se začíná posilovat až v okamžiku, kdy ho začneš 'cítit', kdy tě začne bolet. Jestli v takový moment přestáváš cvičit, je to špatně. Sval jen zahřeješ, ale neposiluješ. Nezadržuj dech, správně dýchej a bolest za chvíli odezní, i když budeš ve cvičení pokračovat.

*** U každého cviku je uvedené, kolikrát ho máš opakovat. Jsou to čísla pro začátečníky, takže je zkus určitě dodržet, pokud je to pro tebe málo, hurá, klidně si přidej!

*** Jestli budeš cvičit pravidelně, svaly se postupně zpevní a zvyknou si, a tak si zkus slíbit, že si každý týden přidáš 10, 20, 30... cviků navíc. Jedině pak bude mít cvičení efekt.

*** Zkus cvičit min. 3-4x týdně. Doma ti to zabere pár minut.

*** Ideální ale je, přidat k posilování i nějaké aerobní cvičení - třeba aerobic, zumbu, běhání, spinning, kolo, inliny.. prostě něco, u čeho se zadýcháš. Tímhle pohybem totiž pálíš tuky, posilováním jen posiluješ svaly.

*** Při dodržení všech zásad a při posilování můžeš čekat viditelné změny už za 4 týdny!

*** Jestli ti přijde, že máš tlusté nohy nebo špíček na břichu, a přesto cvičíš hodně a už vážně dlouho, může to být tím, že svaly máš sice posílené, ale přes tuk nejsou vidět. I tak ti posilování zpevní a lépe vytvaruje tělo, ale právě v tomhle případě je super přidat i aerobní cvičení, viz výše.

*** Nezapomeň, že cvičíš pro sebe. Jednou týdně pět minut tě nespasí, a naopak, kdykoliv si řekneš 'dneska se mi nechce', tak podvádíš jen samu sebe.

*** Cvič pro radost, domluv se s kámoškou a jednou dvakrát týdně si jděte zaběhat do parku, projet se na kole, vytáhněte brusle nebo si aspoň udělejte hodinovou procházku rychlou chůzí. Užijete si legraci a uděláte něco pro sebe!


 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Pája :D Pája :D | Web | 12. march 2011 at 9:29 | React

Dobrý článek ;)

2 Blondie_♥ Blondie_♥ | Web | 16. march 2011 at 12:50 | React

Tojo :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement