Georgia: nejtlustší teenager

29. march 2011 at 9:26 | Blondie_♥ |  Průšvihy
BEAUTY & FIT: Georgia: nejtlustší teenager - foto
Více↓

Sedmnáctiletá Georgia Davisová, která se "pyšní" titulem nejtlustší teenager Velké Británie.
S nadváhou bojuje už řadu let. Před časem zhubla na odtučňovacím táboře v USA skoro sto kilogramů, ale po návratu domů opět začala nabírat a nyní je na svém absolutním maximu. Váží neuvěřitelných 254 kg.

Její příběh hltala snad celá Británie. Teenagerka z velšského města Aberdare se po svém úspěšném návratu z hubnoucího kempu stala příkladem pro spousty dalších obézních. Neuběhl ale ani rok a půl a Georgia shozená kila nabrala zpět i s nějakým tím bonusem navíc.

"O loňských Velikonocích jsem snědla 12 čokoládových vajec. Ty letošní strávím raději procházkou," říká Georgia a plánuje, jak si udělá piknik u nedalekých vodopádů a s sebou přibalí jen zdravé jídlo.

Její hubnutí není jen kosmetická zálěžitost. Tolik kilogramů navíc může Georgii zabít, a tak je to už otázka záchrany života. Před tím, než Georgia odjela na ´hubnoucí´ kemp ji lékaři varovali: ´Tvá obezita tě zabíjí. Buď zhubneš aspoň 100 kilo, nebo zemřeš!´, znělo jejich ultimátum.

Na kempu Georgia poznala i novinku - cvičení. Tomu se dosud vyhýbala, protože ji každý sebemenší pohyb dělal obrovský problém. Měla ale k dispozici tým psychologů, koučů i fitness trenérů, kteří ji velmi pečlivě přichystali individuální hubnoucí program.
Musela začít pomaličku, chůzí na pásu, cvičením v bazénu, kde tolik netrpí zatížené klouby, a postupně se dostala i třeba k rotopedu. Podařilo se jí shodit sto kilogramů, což znamená 12 velikostí na oblečení!
Vypadala opravdu krásně a šťastně. "Dívala jsem se do zrcadla a konečně jsem měla ráda svoje tělo. Mělo pravidelné křivky! A také se mi líbil můj obličej, připadala jsem si krásná. Před odjezdem jsem při pohledu do zrcadla pokaždé brečela..," přiznala.

Nyní má ale 10 velikostí zase zpátky. Co se stalo? "Začala jsem jíst to samé jídlo jako před tím," přiznává Georgia, "hlavně laciný fastfood a chipsy. Chtěla bych být ale zase hubená."


Georgia začala prvně tloustnout poté, co ji zemřel otec. Všechny pocity a trable, které se připojily i ze školy, řešila jídlem. "Potom jsem se cítila ještě hůř, a tak jsem to zase ´zajídala´," říká.

"Vím, že potřebuju znovu pomoc, aby mě někdo hlídal, co mám a nemám jíst a kolik toho můžu sníst za den. Moje rodina ani kamarádi zdravou stravu nedodržují, a tak je to pro mě samotnou moc těžké," popisuje svůj problém. "Vím, že se takhle brzy projím k smrti!"

Jejda :-×...chudák holka
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama